Tarolt az ÉTE BME Hallgatói Szakosztálya a 2011-es TDK-n

2014/11/25

Büszkén mondhatjuk, hogy az ÉTE BME építészhallgató tagjai, ahányan elindultak az egyetemi TDK Konferencián, mind-mind eredményesen szerepeltek:

 

I. hely:      Dévai Zoltán (kis ház NAGY ÖTLET) 
II. hely:     Batizi-Pócsi Péter (kis ház NAGY ÖTLET)    
                 Berecz Zsolt Gábor (Építészeti kommunikáció térnyerése a világhálón)
III. hely:    Bakos Bálint (Design for special requirements)
                 Berecz Zsolt Gábor (Funkcióváltás és fejlesztés műemléki

                 védettség alatt álló épületeknél)
Dicséret: Bakos Bálint (Tervezés speciális követelményekre)

 

A dolgozatok hosszas kutatómunka vagy tervezés eredményeként jöttek létre, és a 2011. november 16-án tartott Tudományos Diákköri Konferencián mutattuk be. A munka során végig beszélgettünk, „konzultáltunk” egymással; az előadást megelőző éjszakát is az ÉTE műegyetemi konferenciatermében töltöttük, többször előadtunk egymásnak, ezzel trenírozva magunkat a nagy napra. 
Az ÉTE BME Hallgatói Szakosztálya nagy érdemének tekinthetjük, hogy a céljaink között szereplő különböző karok hallgatói közötti kommunikáció ebben a munkában megnyilvánult: a kis ház NAGY ÖTLET egy komplex kutatási feladat volt, aminek a végén megszületett egy környezettudatos, kompakt, építészetileg és energetikailag előremutató épület, amihez hozzátartozott az épületgépészeti rész kidolgozása is. Dévai Zoltán Pfeningberger Bálintot, Batizi-Pócsi Péter Borúzs Róbertet kérte fel segítségül, akik mind a ketten a szakosztály tagjai. Berecz Zsolt Gábor a tavaly megrendezett I. Ingatlanfejlesztési Konferencián felbuzdulva kereste meg a téma aktuális problémáját, több hónapos kutatása során tisztult le a dolgozat tételmondata: a funkcióváltás fontossága védett ingatlan esetén. Bakos Bálint dolgozata a Solar Dechatlon 2012 versenyen induló BME csapat OdooProject bemutatása volt. Bálint a csapat épületszerkezeti vezetője, ám munkája során a marketingtől a szállítási problémákon át mindennel foglalkozik. Dolgozatában (amit magyar és angol nyelven egyaránt előadott) a szakág közötti kommunikáció fontosságára hívja fel a figyelmet: ez példaértékű lehet mind szakosztályunk, mind egész egyesületünk számára. Berecz Zsolt Gábor a kommunikációs témában a hallgatók-oktatók, egyetemek közötti, építész(mérnök) szakma-laikusok közötti kommunikáció problémáját tárta fel több lehetséges megoldást is felvázolva. 
Dolgozataink a szakmai és társadalmi kapcsolatok jó kialakításának lehetőségére hívják fel a figyelmet: visszatérhet még az a régi szokás, hogy a megrendelő-tervező és a szakágak egymás között könnyed, barátian és szakmailag korrekt módon működhessenek együtt.